СТАТУТ

 

Об’єднання громадян

Громадської спортивної організації «Десятина»

 

Об’єднання громадян в спортивну організацію «Десятина» засновано громадянами України відповідно до рішення зборів громадян від 29 серпня 2007 року.

1.     Загальні положення.

1.1.    Об’єднання є громадською організацією, яка створюється для задоволення та захисту своїх законних та соціальних, економічних та інших спільних інтересів, без мети одержання прибутків.

1.2.    Організація створюється відповідно до закону України «Про об’єднання громадян», має місцевий статут і дає в межах території адміністративно-територіальної одиниці м. Шостка Сумської області.

1.3.    Статутними органами організації є: загальні збори (конференція) членів організації, Правління Організації, Ревізійна комісія організації.

1.4.    Юридична адреса організації: м. Шостка Сумської обл., вул. Леніна, буд. 25/а

 

2. Мета та завдання організації

 

2. 1 Метою організації є:

-   створення сприятливих умов для ефективного та науковообгрунтованого ведення спортивних занять

-   створення умов для культурного проведення вільного часу, зміцнення здоров’я та виховання дітей і підлітків

-   захист своїх спільних законних інтересів.

2. 2 Основними завданнями організації є:

-   об’єднання трудових та інтелектуальних зусиль членів організації

-   створення та забезпечення ефективного функціювання Громадської Спортивної організації «Десятина».

-   створення та забезпечення функціювання системи охорони та захисту колективного та приватного майна (тренажерів, спортивного обладнання тощо) членів організації

-   створення систем спортивних змагань організації

-   створення дитячих спортмайданчиків, зон відпочинку та інше.

 

3.           Юридичний статут організації

3.1.       Організація є юридичною особою з моменту реєстрації цього Статуту, має самостійний баланс, розрахункові та інші рахунки в установах банків, печатку і штамп з своїм найменуванням.

3.2.       Організація несе відповідальність по своїх зобов’язаннях тільки в межах свого майна.

3.3.       Організація не відповідає по зобов’язанням своїх членів, а члени організації – по зобов’язанням організації.

3.4.       Майно організації складається з основних фондів, коштів та цінностей, вартість яких відображена в балансі організації.

3.5.       Організація є власником коштів і іншого майна:

-   переданому йому членами організації або державою

-   набутого від вступних, членських та цільових внесків

-   придбаного за рахунок власних коштів

-   пожертвуваного громадянами, підприємствами, установами та організаціями

-   придбаного на інших підставах, не заборонених законом.

3.6.       Організація також має право на майно та кошти, придбані в результаті спортивної та іншої діяльності створених ним спортивних установ та організацій, заснованих підприємствах.

3.7.       Організація має право продавати, передавати безкоштовно, обмінювати, передавати в оренду юридичним та фізичним особам матеріальні цінності організації, використовувати та відчужувати їх іншим особам, якщо це не перечить чинному законодавству та цьому Статуту.

3.8.       Для виконання статутних завдань і цілей, організація може створювати спортразрахункові установи і організації із статусом юридичної особи, засновувати підприємства в порядку встановленому законодавством.

3.9.       Організація має право укладати угоди (контракти), зокрема угоди купівлі-продажу, підряду, страхування майна, перевезень, зберігання тощо, набувати майнові та особисті немайнові права, вступати в зобов’язання, бути позивачем або відповідачем у суді, арбітражному суді, третейському суді України, а також у судах інших держав.

 

4.     Умови, порядок прийому у організацію та вибуття з неї.

4.1.    Членами організації можуть бути громадяни України, які досягли 18 років на момент вступу, та мають відповідний документ «Паспорт» також підлітків віком від 10 років з дозволу батьків.

4.2.    Вступ до організації здійснюється за власним бажанням шляхом подання письмової заяви, в яких заявник обов’язково зобов’язується виконувати вимоги цього Статуту.

4.3.    Вибуття з організації можливе:

-   за власним бажанням шляхом подання письмової заяви

-   в зв’язку з смертю

-   за рішенням загальних зборів (конференції) членів організації

 

4.4 Член організації може бути виключений з організації рішенням загальних зборів (конференції) членів організації після застосування до нього заходів громадянського впливу у випадку:

-   самовільного захоплення організаційного майна

-   невиконання організаційних зобов’язань більш 3 років підряд

-   несплати, встановлених відповідно до цього Статуту, вступного, членських внесків

-   використання організаційного майна не за призначенням

-   відмови або ухилення від виконання рішення загальних зборів (конференції) членів організації, рішення Правління організації та вимог Правил внутрішнього розпорядку.

4. 5 При вибутті з організації за власним бажанням або в зв’язку з смертю, в разі коли змінюється член організації, вибулому члену організації не повертається сплачені ним цільові внески в розмірі сплаченої суми. Вступний і членський внесок також не повертаються.

4.6 Новий претендент в разі бажання вступити в члени організації сплачує вступний і суму членських внесків.

4.7 При вибутті з організації сплачені вступний, членські та цільові внески не повертаються.

 

5. Права і обов’язки членів організації.

 

5. 1 Член організації має право:

-   брати участь в обговоренні питань на загальних зборах (конференції) членів організації і засіданні Правління організації, у тому числі пов’язаних з його діяльністю, вносити пропозиції щодо поліпшення роботи організації

-   голоси при вирішенні питань на загальних зборах (конференції) членів організації

-   обирати і бути обраним до Правління та Ревізійної комісії організації

-   користуватись клубним майном згідно з відповідними Правилами.

5. 2 Член організації зобов’язаний:

-   виконувати вимоги Статуту організації, рішення загальних зборів (конференції) членів організації і Правління Організації

-   брати участь особистою працею членів організації, або за рішенням Правління організації утримувати в порядку спортивну ділянку, будівлі, які знаходяться на ній, прилеглі до неї шляхи і кювети, додержувати санітарних і протипожежних правил

-   своєчасно сплачувати вступні та членські внески у розмірах і строки, затвердженими загальними зборами (конференції) членів організації

 

6. Загальні збори (конференції)

 

6.1 Вищим органом управління організації є загальні збори або конференція членів організації.

6.2 Загальні збори (конференція) Членів Організації скликається Правлінням Організації не рідше одного разу на квартал, позачергові – на вимогу не менше ¼ членів Організації або на вимогу ревізійної комісії Організації.

6.3 У вимозі щодо скликання позачергових загальних зборів (конференції) членів Організації повинен бути чітко сформульований порядок денний. Правління Організації має право тільки розширювати запропонований порядок денний позачергових загальних зборів (конференції) членів організації.

6.4 Компетенція загальних зборів (конференції) членів організації включає такі питання:

 

1)     затвердження Статуту організації, внесення до нього змін та доповнень

2)     визнання основних напрямів діяльності організації, створення госпрозрахунків установ і організацій, заснування підприємств

3)     обрання та відкликання членів Правління та Ревізійної комісії Організації

4)     затвердження внутрішніх документів Організації, в тому числі Правила внутрішнього розпорядку, Правила користування електромережею, Правила користування мережею водопостачання, Порядку проведення конференцій Організації та інших

5)     встановлення розмірів вступного та членського внесків та строки їх сплати

6)     затвердження річних звітів Правління та ревізійної комісії Організації

7)     затвердження прибутково-видаткового кошторису

8)     затвердження трудової участі членів Організації в роботах, що проводяться колективно

9)     затвердження видів робіт, що здійснюється за трудовими договорами (контрактами), штату працівників, що працюють у організації по трудовим договорам (контрактам) та умов їх оплати

10)           розгляду та прийняття рішень по скаргам на рішення та діяльність Правління і Ревізійної комісії Організації

11)           припинення діяльності Організації

12)           інших справ, що стосуються діяльності Організації

 

6.5 Загальні збори (конференція) членів Організації правомочні вирішувати питання якщо на зборах присутні не менше 2/3 усіх членів організації або делегатів конференції.

6.6 Норма представництва, порядок обрання делегатів конференції, строк дії їх мандатів (повноважень) та інше повинні відповідати вимогам Порядку проведення конференції організації.

6.7 Рішення на загальних зборах (конференціях) членів організації приймаються простою більшістю голосів відкритим голосуванням. Вибори членів Правління та Ревізійної комісії проводяться відкритим або таємним голосуванням на розсуд загальних зборів (конференції) членів Організації.

 

7. Правління Організації

 

7.1 Виконавчим органом організації, що здійснює керівництво його поточною діяльністю, є Правління Організації.

7.2 Правління обирається з числа членів Організації строком на 2 роки в кількості не менше 4 чоловік. Зі свого складу правління обирає призедента його радника, секретаря і скарбника. Члени Правління не можуть бути членами Ревізійної комісії Організації.

7.3 У разі, якщо протягом часу, що триває організація, член Правління не має можливості виконувати свої обов’язки і виходить із складу правління (за власним бажанням, хвороба, смерть тощо), за поданням Призедента Правління Організації має право призначити тимчасово виконуючого обов’язки члена правління на період до найближчих загальних зборів (конференції).

7.4 Засідання Правління проводиться у разі необхідності, але не рідше одного разу на місяць. Засідання вважається правомочним, якщо на ньому присутні 2/3 членів Правління.

7.5 Рішення Правління приймається простою більшістю голосів, від загальної кількості членів, відкритим голосуванням.

7.6 Призедент Правління організує ведення протоколів засідань Правління. Книга протоколів або завірений витяг із неї повинні надаватися членами Ревізійної комісії Організації у будь-який час.

7.7 До компетенції Правління належать всі питання діяльності Організації, за винятком тих, які стосуються компетенції загальних зборів Організації та Ревізійної комісії.

7.8 Правління керує та самостійно розпоряджається всіма справами, майном та коштами Організації.

7.9 У своїй роботі Правління керується Законами України, Статутом Організації, рішенням загальних зборів (конференції) членів Організації.

7.10 Правління не рідше одного разу на рік звітує перед загальними зборами (конференції) членів Організації.

7.11 Призедент Правління здійснює оперативне керівництво діяльності Організації, відповідно до чинного законодавства та цього Статуту.

7.12 Призедент Правління має право:

-   без довіреності представляти інтереси Організації та чинити дії від імені Організації

-   розпоряджатися коштами та майном Організації у межах, що визначені Статутом Організації, рішеннями загальних Зборів (конференції) членів Організації та рішеннями Правління Організації

-   відкривати розрахунковий та інші рахунки в будь-якому банку України для зберігання коштів та здійснення усіх видів розрахунків, кредитних і касових операцій Організації

-   підписувати довіреності

-   укладати договори на виконання робіт і надання послуг для Організації

-   приймати на роботу до Організації за трудовим договором (контрактом) та звільняти з роботи, відповідно до діючого законодавства

-   скликати загальні збори (конференцію) членів організації та засідання Правління.

 

 

 

8. Ревізійна комісія Організації

 

8.1 Ревізійна комісія здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю Організації. Перевірки проводяться Ревізійною комісією:

-   в плановому порядку, але не рідше одного разу на рік

-   за дорученням загальних зборів (конференції) членів Організації

-   на вимогу не менше 1/4 членів організації

8.2 Ревізійна комісія обирається із членів Організації строком на 2 роки в кількості не менше 3 чоловік. Члени Ревізійної комісії обирають з свого складу голову комісії.

8.3 Члени Ревізійної комісії не можуть бути членами Правління Організації.

8.4 Засідання Ревізійної комісії проводиться у разі необхідності. Ревізійна комісія приймає рішення простою більшості голосів членів комісії. Під час голосування кожен член комісії має один голос, у випадку рівності голосів голос голови комісії є вирішальним.

8.5 На вимогу Ревізійної комісії їй повинні бути надані всі необхідні матеріали, бухгалтерські та інші фінансові документи, а також особисті пояснення посадових осіб Організації.

8.6 Ревізійна комісія доповідає про результати проведених нею перевірок та звітує щодо своєї діяльності за рік загальним зборам (конференції) членів Організації.

8.7 Ревізійна комісія зобов’язана вимагати позачергового скликання загальних зборів (конференції) членів Організації у разі виникнення загрози суттєвим інтересам Організації, або виявлення зловживань, вчинених посадовими особами Організації.

 

9. Облік та звітність.

 

9.1 Бухгалтерський облік та звітність Організації складаються у національній валюті України відповідно до чинного законодавства.

9.2 Перший фінансовий рік Організації починається з дати його реєстрації та закінчується 31 грудня поточного року. Наступні фінансові роки відповідають календарним.

9.3 Протоколи загальних зборів (конференцій) членів Організації оформляються у триденний строк, підписуються Призедентом і секретарем зборів (конференції), та зберігаються в справах Організації постійно.

9.4 Протоколи засідань Правління Організації оформляються в добовий строк, підписуються Призедентом Правління або його радником та зберігаються у справах Організації постійно.

9.5 За місцем знаходження Правління Організації ведеться вся документація, включаючи:

-   установчі документи організації, внутрішні документи Організації, з наступними змінами та доповненнями, зареєстрованими та затвердженими відповідно до чинного законодавства та цього Статуту

-   всі документи бухгалтерського обліку, необхідні для проведення власних ревізій організації, а також перевірок державними органами згідно з чинним законодавством

-   перелік членів Правління та Ревізійної комісії Організації

 

10. Припинення діяльності організації.

 

10.1 Припинення діяльності організації може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).

10.2 Реорганізація Організації (злиття, приєднання, поділ) проводиться за рішенням загальних зборів (конференції) членів Організації з урахуванням вимог цього Статуту та чинного законодавства.

10.3 Ліквідація Організації (саморозпуску) проводиться за рішенням загальних зборів (конференції) членів Організації, на яких одночасно обирається ліквідаційна комісія. При цьому кошти та інше майно не може перерозподілятися між членами Організації, а використовуються для виконання статутних завдань або на благодійні цілі.

10.4 Ліквідація Організації (примусовий розпуск) проводиться за рішенням суду.

 

11. Внесення змін до статуту.

11.1 Подання заяви (де вказується пункт зміни або доповнення до нього та причина).

11.2 Пропозиція вноситься в порядок денний.

11.3 Рішення приймається шляхом голосування.